grafika_já_o-mne2021

Fotografické práce Hradec Králové

Mé začátky

O focení se zajímám od roku 2007, kdy jsem si pořídil první digitální zrcadlovku Canon a začal objevovat kouzlo času, clony, hloubku ostrosti…

Jelikož jsem nenavštěvoval žádný fotografický kurz nebo školu, vyfotit ostrou nemázlou fotku byl pokus omyl. Nastavil jsem na foťáku mód manual a začal jsem si hrát.

Z počátku jsem fotografoval především rodinu, kamarády, naše jezevčíky a vlastně vše kolem mě. Bez foťáku jsem nevyšel z domu :-)

Reportážní/firemní/produktová fotografie a videa

Jelikož mi tehdejší práce produkčního kulturních akcí umožňovala být u řady zajímavých koncertů a setkávat se se zajímavými hudebníky, začal jsem fotit tyto akce. Za všechny fotografické práce jmenuji například koncerty B. B. Kinga, ZZ Top, Joe Satrianiho, Steva Vaie, Korn, The Prodigy, STOMP. Do dnes mě baví reportážní fotografie, kdy má člověk pár minut na zachycení nejlepšího okamžiku…

pražský koncert Steva Vaie

Sekvence sóla kytarového mága Steva Vaie

Potom už začala doba, kdy jsem  se focením začal živit. Začal jsem také na zrcadlovku natáčet videa – prvním projektem byl seriál o kondičním cvičením s André Reindersem a Veronikou Saskovou. Měl jsem možnost fotit FMX Gladiator Games, vernisáže, firemní akce a mnoho dalších skvělých událostí.

Jak jsem přišel na focení dětí?

Jednoduše :-) Mým kamarádům a přátelům se začali rodit Adélky a Honzíčci a bylo to. Focení s dětmi je vždy velká sranda. Člověk si s nimi hraje, dělá psí kusy jen aby je rozesmál :-) Proto jsem udělal mobilní ateliér a jezdím ke klientům domů. Dítě je ve známém prostředí a nebojí se tolik jako v ateliéru, kde je pro něj vše nové… Tento nápad se mi velice osvědčil a doporučuji ho i Vám.

Adélka a Honzík

Adélka a Honzík Kovářovi aneb jedna z prvních zkušeností s focením dětí

Jakou techniku používám

Za tu dobu, co fotím, jsem vystřídal pár objektivů od Sigmy i Canonu.  V současné době fotím na DSLR zrcadlovku Canon EOS 5D Mark II a EOS 6D Mark II. Z objektivů  používám eLkovou řadu od Canonu. Konkrétně se jedná o: Canon EF 16-35 f/2,8 L II USM, Canon EF 24-70 f/2,8 L USM a Canon EF 70-200 f/2,8 L IS USM + Canon EF 50 f/1,8 STM.

Z ateliérové techniky jsou to záblesky od firmy VISATEC.

Moje fototechnika

Fototechnika, kterou aktuálně používám

Navštivte moji fanpage na Facebooku.

Honza Čížek

 

036_linka s logem